Frývaldovký DoCENT

popis

Návrat zpět

(Babí léto na kole aneb Memoriál Frývaldovského DoCENTa)

Pamětníci určitě pamatují princip humorné časovky, kdy hlavní podmínkou byla váha cyklisty 99 kg !!! Pokud se účastníkovi nepodařilo do termínu závodu zvýšenou konzumací dosáhnou patřičné váhy, mohl použít jakékoliv závaží na splnění této podmínky (viz Propozice). I když byla tato akce velice vydařená a první ročníky předčila očekávání, přeci jen se postupně "přežila" , až nakonec zbyly jen pěkné vzpomínky, které těší a pobaví účastníky dodnes.

Nově tedy "Memoriál Frývaldovského DoCENTa" aneb "Babí cyklování". Co to je ? ...

Letošní ročník již poněkolikáté nebude ve stylu specifické časovky, ale zavzpomínáme na "docentovská humorná léta" pohodovou vyjížďkou v období jesenického babího léta.

Pokud počasí dostojí své pověsti a bude hezky, zvolíme začátek výletu nostalgicky na "Staré Rejvízské". Cíl cesty nebude v bufetu u "Noskárny", jako v dobách cyklosprinterů "stejné váhy", ale pojedeme dále podzimními stezkami cukmantlovské části Jeseníků. Naposledy tak společně shlédneme oblast rejvízské náhorní plošiny před lednovou Kopou NARUBY (Věřme, že ještě bez sněhu, ale zato v lednu s pěknou sněhovou peřinou).

V případě, že se říjnové počasí vytasí s "těžšími kalibry", zvolíme jako zpestření cestu na Mikulovocko/Vidnavsko/Žulovsko o délce 99 "SLEZSKÝCH kiloSTOP" nebo více.

Pozn.:   Zlaté Hory - dříve Cukmantl. Jedna "slezská stopa" je 0,2894 m (tzn. trasa 99000                 stop je cca 29 km ...)Původní popis:

S poslední časovkou roku 2013 byla ukončena aktuálnost níže uvedeného popisu.

Nyní v době "pouhé" nostalgické vyjížďky slouží jen pro připomenutí ...

Délka trasy:  7 km

Převýšení:  350m

Prezentace:  od 10:00

Místo:  Restaurace Kovárna

Start:  12:00, Restaurace Kovárna

Cíl:  Bufet na Rejvízu. Trasa je vedena tzv. "Starou Rejvízskou"

Během trasy nejsou povoleny žádné občerstvovací stanice, žádná servisní centra, servisní vozy ani rady nejedoucích kapitánů. Povoleny jsou pouze davy fanynek a třepetalek!

Přihlášky

Doporučení - nejpozději 8 dnů dopředu proveďte pomocí přihlašovacího formuláře na www.dvekopy.cz. Po tomto termínu již nelze zaručit pamětní tričko (cena trička cca 200,-) a originální pamětní číslo na startu !!!).
Pozn.: pozdější registrace až do dne startu včetně je samozřejmě možná, pouze s uvedeným omezením.

Váhové označení:

1 - 99 kg        Docent

100 kg           Cent

101 - 149 kg   Přescent

> 150 kg        Jateční kus

Není cent jako cent!

Návrat zpět